top of page

Patient Care Expert

Public·87 members

Македонија Англија гледја во живо 20.11.2023


пред 7 часа — Македонската фудбалска репрезентација утре вечер се соочува со Англија на последниот натпревар од квалификациониот циклус за ЕУРО 2024.


Италија Фудбалска репрезентација на Македонија 27.10.2023 — 2023 — Германија до 19 години Македонија до 19 години гледја во живо 14... Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Македонија – Грција 10. 2021 ... Craft, activity and play ideas пред 4 дена — Во живо Англија Македонија гледја 19 јуни [Во живо] Луксембург U17 Македонија U17 натпреварите[тв во живо-] Луксембург U17 Македонија U17... Натпреварот го судел Роберт Шоргенхофер, помошни судии биле Винсауер и Штаундингер, додека четврти судија бил Лехнер, сите од Австрија. [33] Четири дена подоцна, на 30 мај 2014, со почеток во 19, 00 часот, во Риети, Италија, македонската репрезентација одиграла уште еден пријателски натпревар, овојпат против селекцијата на Катар, при што натпреварот завршил нерешено, со резултат 0:0. [34] На 30 март 2015 година, на речиси празниот стадион во Скопје, Македонија одиграла пријателски натпревар против репрезентацијата на Австралија. Украина Македонија гледајте во живо 14 октомври 2023 13.10.2023 — [[ДЕНЕС==]] Гледајте ВО ЖИВО: Силекс Македонија Ѓорче Петров 23[ГЛЕДАМ ТЕЛЕВИЗИЈА! ] [[[ПРЕНОС ВО ЖИВО*]][[[] Македонија Украина гледја ... Македонската репрезентација го започнала натпреварот во следниов состав: Пачовски, Грнчаров, Попов, Тодоровски, Ристевски, Абдурахими, Спировски, Бабунски, Ибраими, Тричковски и Трајковски, а капитенската лента ја носел Бобан Грнчаров. Украина Македонија гледајте во живо 14 октомври 2023 13. 10. 2023 — Украина Македонија гледајте во живо 14 октомври 2023 Гледајте во живо [[ДЕНЕС==]] Гледајте ВО ЖИВО: Силекс Македонија Ѓорче Петров 23[ГЛЕДАМ... минута бил заменет со Тодоровски). место на ранг-списокот на ФИФА, со 321 бод. [14] На ранг-списокот на ФИФА од август 2015 година, со освоени 311 бода, репрезентацијата на Македонија била пласирана на 103. Притоа, прва во водство дошла Македонија, со голот на Александар Трајковски во 20. минута. Потоа, Стефано Бенси и Давид Турпел го довеле во водство тимот на Луксембург, така што на полувремето резултатот бил 1:2. Во вториот дел, во 66. минута, Адис Јаховиќ го изедначил резултатот со гол од пенал и најпосле, во последната минута на судиското продолжение, Бесарт Абдурахими дал гол за победа на Македонија. Италија Фудбалска репрезентација на Македонија 30.9.2023 — Македонија Италија гледја во живо 9 септември 2023 30. 2022 Германија до 19 години Македонија до 19 години гледја Полни сте со ... Притоа, натпреварот завршил нерешено 0:0, во целосно мирна и неинтересна игра, во која речиси не биле создадени никакви прилики за гол. [35] Селектори[уреди | уреди извор] Селектор Кариера Натпревари Победи Нерешени Порази Гол раз Пријателски Кв Ев Кв Св Андон Дончевски 13/10/1993–15/11/1995 23:24 Ѓоко Хаџиевски 27/3/1996–9/6/1999 42:37 Драган Канатларовски 5/9/1999-28/3/2001 15:26 Ѓоре Јовановски 2/6/2001-10/1/2002 9:26 Никола Илиевски 27/3/2002–30/7/2003 25:25 20/8/2003–13/2/2005 17:15 Слободан Сантрач 4/3/2005–25/8/2005 4:12 Бобан Бабунски 1/9/2005–16/2/2006 2:1 Мирсад Јонуз 11/11/2005–20/11/2005 2:2 Сречко Катанец 16/2/2006–6/4/2009 28:29 6/6/2009–19/6/2011 0:0 Влатко Костов 7/9/2010-7/9/2010 10/8/2011–10/8/2011 1:0 Џон Тошак 2/9/2011–13/8/2012 4:8 Гоце Седловски 15/8/2012–19/8/2012 Чеде Јаневски 20/8/2012–27/9/2013 Зоран Стратев 28/9/2013 - 15/10/2013 1:6 Бошко Ѓуровски 1/1/2014– 7/4/2015 Моментален состав[уреди | уреди извор] Ова е списокот на играчи повикани за натпреварите против Хрватска на 12 октомври и Србија на 16 октомври во квалификациите за Светското првенство во Бразил 2014. Македонија до 19 Украина до 19 пренос во живо 30 29.10.2023 — Македонија до 17 години гледја во живо 28 октомври 2023 пред 4 дена — Во живо Англија Македонија гледја 19 јуни [Во живо] Луксембург Англија | Резултат во живо | 20 ноември 2023, 20:45 Резултат во живо од Македонија - Англија на 20 ноември 2023, 20:45. Фудбал, ЕП квалификации. Macedonia - England. Группа сайта Global Rise Group [ГЛЕДАЈ ОНЛАЈН@@]]((((] Шпанија до 17 години Македонија до 17 години пренос во живо 28 октомври 2023 Гледајте ВО ЖИВО: Германија до 19 години Македонија до ... Веќе во 9. минута, Македонија повела со голот на Трајковски, но подоцна, гостите успеале да направат целосен пресврт: во 44. Калачев го изедначил резултатот, а во 82. минута, Корниленко го постигнал победничкиот гол за гостите. Така, на крајот, Македонија загубила со 1:2. [27] На 14 јуни 2015 година, македонската репрезентација ѝ гостувала на репрезентацијата на Словачка. Натпреварот се одиграл пред само 10. Пред само 2 000 гледачи, Македонија извојувала победа од 2:1, со головите на Јован Костовски и Агим Ибраими од пенал, додека Даниел Георгиевски постигнал автогол. Фудбалска репрезентација на Македонија Најмлад дебитант во репрезентацијата е Тауљан Сулејманов, со 17 години, 6 месеци и 11 дена. година, Македонија претрпела убедлив пораз од Шпанија со 5:1. Во... Фудбалска Репрезентација на Македонија Билетите за навивачите на македонската репрезентација за натпреварот Италија - Македонија кој ќе се одигра на 17. Македонија до 19 години заедно со Германија... [22] На 12 октомври 2014 година, во третото квалификациско коло, Македонија ѝ гостувала на Украина во Лавов. Притоа, Македонија загубила со 0:1, а единствениот гол го дал Сидорчук во 45. Боите на Македонија ги бранеле следниве фудбалери: Пачовски, Георгиевски, Попов, Шиков (заменет со Ристевски), Мојсов, Тричковски (заменет со Велковски), Демири (заменет со Спировски), Стјепановиќ (заменет со Муарем), Костовски (заменет со Б. Ибраими), А. Ибраими, Хасани (заменет со Ивановски). [32] На 26 мај 2014 година, на „Куфштејн Арената“ во Куфштејн, Австрија, Македонската фудбалска репрезентација одиграла пријателски натрпевар против репрезентацијата на Камерун. Натпреварот завршил со пораз на Македонија од 0:2 (0:0), а стрелци на головите за Камерун биле Вебо во 52 минута и Чупо-Мотинг во 84 минута. RMSI 2023 Group 13.10.2023 — Германија до 19 години Македонија до 19 години гледја во живо 14 октомври 2023 Натпреварите Англија - Финска, со почеток во 13.00 часот и ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page