top of page

Patient Care Expert

Public·87 members

Zvicra Kosova 2022 18/11/2023


16 orë më parë — Zvicra Kosova transmetim i drejtpërdrejtë 2022 18 nëntor 2023 12 sht 2023 — ... [TRANSMETIM!]] Rumania Kosova transmetim i drejtpërdrejtë ...


Lojtarët që i synonte Kosova janë në listën e ZvicrësAlbian Ajeti e Mirlind Kryeziu janë dy prej lojtarëve që synon t’i afrojë përfaqësuesja e Kosovës në futboll. Në përfaqësuese më herët gjatë verës ka pasur shpresa se këta dy lojtarë, por edhe të tjerë do të grumbullohen me Kosovën që për ndeshjet e shtatorit, që janë të parat në kuadër të Ligës së Kombeve të UEFA-s, transmeton Koha Ditore shkrimin e Blick. Nga Federata e Futbollit të Kosovës ende nuk është publikuar lista e Kosovës për ndeshjet me Azerbajxhanin (7 shtator) dhe Ishujt Faroe (10 shtator), por emrat e Ajetit e Kryeziut janë gjendur në një listë të mërkurën. Duhet cekur se Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), përkatësisht KIESA, ka siguruar hapësirën ekspozuese në këtë panair për pesë kompani prodhuese vendore, ndërsa pjesëmarrja e tri kompanive të tjera është financuar nga Shoqata e Përpunuesve të Drurit të Kosovës (SHPDK), përmes projektit USAID Kosovo Compete Activity. Po ashtu, në kuadër të panairit “Swissbau Compact 2022”, më 05. 05. Zvicra Kosova transmetim i drejtpërdrejtë 18/11/2023 Ekipi i 16 orë më parë — Zvicra Kosova transmetim i drejtpërdrejtë 18/11/2023 Ekipi i kombëtares zvicerane ende pa fillu loja, ishte optimist për fitoren e sigurt. Zvicra: Kosova dhe Serbia të përmbahen nga retorika nxitëseQeveria e Zvicrës ka kërkuar që Kosova dhe Serbia të përmbahen nga retorika apo veprimet që mund të nxisin më tej situatën, pas tensioneve të fundit në veri. Përmes një postimi në Twitter të martën, Departamenti Federal i Punëve të Jashtme tha se KFOR-i e EULEX-i janë çelësi për ruajtjen e rendit dhe sigurisë në veri. “U bëjmë thirrje edhe një herë të gjitha palëve të përfshira që të përmbahen nga retorika apo veprimet që mund të nxisin më tej situatën. KFOR-i dhe EULEX-i janë çelësi për ruajtjen e rendit dhe sigurisë së komuniteteve lokale në veri të Kosovës”, ka shkruar Departamenti Federal i Punëve të Jashtme për politikën e jashtme zvicerane dhe zhvillimet globale. Zvicra duket më e avantazhuar për momentin. Ajo ka 3 pikë dhe ka më shumë shanse që t’i bashkohet Brazilit në fazën tjetër, por Serbia nuk do të jetë “kockë e lehtë”. Mirëpo tashmë mediat i kthehen edhe njëherë asaj ndeshje të luajtur në vitin 2018 për Kupën e Botës në Rusi, e cila ka mbetur në kujtesën e tifozëve. Zvicra fitoi me përmbysje atë sfidë 1 me 2 dhe golat i shënuan dy shqiptarë të Kosovë, Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri. Pas golave të dy festuan duke bërë shqiponjën me duar, diçka që tërboi Serbinë të cilët kërkuan nga FIFA të ndëshkojë lojtarët për sjellje josportive. Tetë kompani nga Kosova do të marrin pjesë në Panairin “Swissbau Compact 2022” në ZvicërZvicra mbetet një ndër partnerët kryesor të Kosovës, si në fushën e IHD-ve, ashtu edhe në fushën e shkëmbimeve tregtare. Bëhet e ditur se prodhimet nga përpunimi i drurit të tetë kompanive nga Kosova, nga data 03 deri 06 maj 2022 do të promovohen në Panairin “Swissbau Compact 2022” që do të mbahet në Basel të Zvicrës, njofton albinfo. ch. Vlen të theksohet se ky panair është një mundësi e mirë për kompanitë kosovare që krahas promovimit të produkteve, të njihen me trendët e industrisë ndërkombëtare dhe të lidhin marrëveshje bashkëpunimi me kompani të jashtme, me synim të rritjes së eksportit. Ndërkohë, në shtandin e Kosovës në Exhibition Hall 1. 0 në Basel do të ekspozohen: karrige, tavolina, orendi shtëpiake, enterier, kuzhina, shkallë të brendshme, shtëpia montuese, dyer dhe dritare etj. Zvicra: Kosova dhe Serbia të përmbahen nga retorika nxitëse Zvicra: Kosova dhe Serbia të përmbahen nga retorika nxitëse. 27/12/2022 20:49. Qeveria e Zvicrës ka kërkuar që Kosova dhe Serbia të përmbahen nga retorika ... “Tradhtoi” Kosovën për Zvicrën, sulmuesi do e shohë Kupën e Botës nga shtëpiaZvicra publikoi listën e lojtarëve që do të jenë të grumbulluar për Kupën e Botës Katar 2022, mes të cilëve ishin dhe tre shqiptarë, dy kapitenët Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, si dhe i riu Ardon Jashari. Megjithatë, jashtë liste mbetet Andi Zeqiri. 23-vjeçari, i cili luan në radhët e skuadrës së Baselit, nuk është marrë në Kupën e Botës nga trajneri Murat Yakin. Edhe pse lojtari me origjinë shqiptare ishte pjesë e edicionit të kualifikueseve duke u aktivizuar në katër ndeshje, ai nuk do të jetë pjesë e kombëtares helvete në Botëror. Për Zeqirin kishte interes konkret dhe përfaqësuesja e Kosovës, që në qershor të 2022 postoi një foto të tij me uniformën dardane, por në fund sulmuesi ndryshoi mendje dhe vendosi që të veshë fanellën e Zvicrës. Botërori 2022 | “Ndizet” Serbi-Zvicër, kujtohen golat e Xhakës dhe Shaqirit në vitin 2018 - Tv Klan14:00 30/11/2022Zvicra dhe Serbia do të përballen të premten në Kupën e Botës, në ndeshjen e vlefshme për grupin G, ku luhet edhe kualifikimi i mundshëm për fazën tjetër. Po siç shkruajnë mediat, kjo do të jetë një ndeshje kthimi e Kupës së Botës në vitin 2018 që mund të rindezë tensionet politike mes dy ekipeve. Edona nga Zvicra shpallet “Miss Grand Kosova 2022”Ajo do ta përfaqësoj Kosovën në garat internacionale për më të bukurën e botës E shtunë, 11 Qershor 2022 - 8:40 Edona Aliu është modelja shqiptare nga Zvicra, e cila mbrëmë ka “rrëmbyer” kurorën e “Miss Grand Kosova 2022”, si konkurrentja favorite për të përfaqësuar Kosovën në garat internacionale, shkruan albinfo. ch. Ajo tani është pretendente edhe për fitimin e kurorës botërore, “Miss International World”. Ajo është 26-vjeçare, e lindur dhe e rritur në Zvicër, por me dashuri të madhe për Kosovën. Kosova Izraeli 2022 12 nëntor 2023 7 ditë më parë — 25 mar 2023 — Kosova del me një pikë nga Izraeli, Zvicra me “5 yje” kundër oversport.tv. SERIE A 2021-2024 ABISSNET SUPERIORE 2022-2025. Switzerland - Kosovo Live - International friendlies: Football Scores & Highlights - 29/03/2022Follow the International friendlies live Football match between Switzerland and Kosovo with Eurosport. The match starts at 5:00 PM on March 29th, 2022. Catch the latest Switzerland and Kosovo news and find up to date International friendlies standings, results, top scorers and previous winners. Football fans can read breaking Football news headlines, interviews, expert commentary and watch replays. Keep up with what’s happening in the Premier League, Champions League and other competitions. Make Eurosport your go-to source for sports online from football to tennis, cycling, snooker and more. Më 27 dhjetor, në veri të Kosovës janë vendosur dy barrikada të reja. Barrikadat e tjera janë të vendosura kryesisht në rrugë magjistrale që çojnë drejt pikëkalimeve kufitare Jarinjë dhe Bërnjak, që lidhin Kosovën dhe Serbinë. Serbët lokalë që 18 ditë kanë ngritur barrikada në veri, në shenjë pakënaqësie me arrestimin e ish-policit serb të Kosovës, Dejan Pantiq. Autoritetet në Kosovë kanë thënë se ai dyshohet për organizimin e sulmit të 6 dhjetorit ndaj zyrtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në veri. Zvicra Kosova 2022 18 nëntor 2023 Transmetim i 13 orë më parë — Zvicra Kosova 2022 18 nëntor 2023 Transmetim i drejtpërdrejtë 4 orë më parë — Zvicra drejtpërdrejt falas 9 shtator 2023 Shqipëria drejtpërdrejt falas ... Klan Kosova Zvicra. Bashkëpunuesit, TV Klan (më parë). Selitë, Rruga "Lidhja e Pejës", Zona Kosova do të debutonte në këtë kanal nga 5 dhjetori 2022. Polemikat ... Arritja nga Zvicra 🇨🇭 | By ‏‎Turist Kosova e Re Zvicër 19.11.2022... 19 نومبر، 2022 · 354 ویوز. 00:18. Nisja Kosovë Nisja nga Kosova drejt. Zvicres 30 اپریل، 2022 · 431 ویوز. مزید دیکھیں ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page