top of page

Patient Care Expert

Public·87 members

Shqipëria Ishujt Faroe 2022 20 nëntor 2023 HD live


4 orë më parë — Ai ka kërkuar seriozitet maksimal dhe fitore ndaj Ishujve Faroe. Ndeshja Shqipëri – Ishujt Faroe zhvillohet të hënën prej orës 20:45 në “Air ...


[TRANSMETIM==] Moldavia Shqipëria drejtpërdrejt live 17 2 ditë më parë — Ishujt Faroe-Shqipëri/ Sonte në orën 20:45, transmetohet në Ishujt Faroe U17 Kosova U17 2022 9 nëntor 2023 TV Kosova U17 Kroacia ... Për të garantuar sigurinë para, gjatë dhe pas zhvillimit të kësaj ndeshjeje ndërkombëtare, është bashkëpunuar me të gjitha institucionet që kanë rol në mbarëvajtjen e këtij aktiviteti, ndër të cilët përmendim: · Federatën Shqiptare të Futbollit; · Policinë Bashkiake; · Shërbimin Zjarrfikës; · Shoqëritë private të sigurisë (stjuartët dhe personeli i sigurisë); · Spitalet, qendrat shëndetësore dhe ato të ndihmës së parë. Gjithashtu, janë vendosur kontakte dhe po bashkëpunohet dhe me personelin e shërbimit të sigurisë të ekipit të futbollit të Ishujve Faroe, në funksion të rritjes së standardeve të sigurisë para, gjatë dhe pas zhvillimit të kësaj ndeshjeje ndërkombëtare. Për mbarëvajtjen e këtij aktiviteti, si dhe për të lehtësuar qarkullimin e automjeteve në qytetin e Tiranës, gjatë datës 20 nëntor 2023, nga ora 15:00, deri në përfundim të ndeshjes, nga Policia e Shtetit, në bashkëpunim me bashkinë e Tiranës, do të aplikohen kufizime të qarkullimit të mjeteve në disa akse rrugore në afërsi të stadiumit. Trajneri i Ishujve Faroe: Shqipëria për t'u përgëzuar, nuk E megjithatë trajneri i Ishujve Farore, Hakan Ericson, ka vetëm vlerësime për Shqipërinë. ''Shqipëria për t'u përgëzuar, 12 gola, 6 për tu vlerësuar'', tha ... Hera e parë në histori, e veçanta e duelit të Shqipërisë me Hera e parë në histori, e veçanta e duelit të Shqipërisë me Ishujt Faroe në kualifikueset e EURO 2024. 09 Tetor, 2022 13:45. Ishujt Faroe. Madhësia e tekstit ... Shqipëri-Ishujt Faroe, për dy orë shiten 22 mijë bileta!? 3 nën 2023 — Kombëtarja e Shqipërisë aty luan ndeshjen e fundit të kualifikueseve për Kampionatin Evropian “EURO 2024”. Federata Shqiptare e Futbollit sonte ... FSHF - Federata Shqiptare e Futbollit Lajmet e fundit · Njoftim i rëndësishëm për tifozët shqiptarë që do të ndjekin ndeshjen “Shqipëri – Ishujt Faroe” në stadiumin “Air Albania” · Kualifikueset e ... Hera e parë në histori, e veçanta e duelit të Shqipërisë me Ishujt Faroe në kualifikueset e EURO 2024Sot është hedhur shorti i kualifikueseve të Euro 2024 ku skuadrat kanë njohur rrugëtimin e tyre drejt finaleve të turneut. Shqipëria përfundoi në Grupin E me 5 skuadra duke shmangur superfuqitë e kontinentit, ndërsa Kosova u rreshtua në Grupin I me 6 skuadra. Ai ka paralajmëruar ndryshime në formacion. Por ka përsëritur se serioziteti do të jetë maksimal. “Tifozët vijnë të festojnë, ne jemi në punë. Janë 22 mijë persona që do të vijnë për të na dhënë mbështetje. Sa i përket ndryshimeve është pak e vështirë. Djemtë vijnë vetëm pas një stërvitjeje rikuperuese, nuk kishim shumë kohë. Duhet të hedhim në fushë një skuadër më të freskët dhe do të ketë ndonjë ndryshim”, ka shtuar Sylvinho. Ai ka theksuar se janë 50 lojtarë që monitorohen nga stafi i Kombëtares. Ka thënë se pos Armando Brojës e Marash Kumbullës po përcjellin edhe shumë të tjerë. “Kombëtarja e ka derën hapur, të shohim kush është më i mirë për ekipin. Shqipëria do të luajë kundër Polonisë, Republikës Çeke, Moldavisë dhe Ishujve Faroe. Këta të fundit nuk janë përballur asnjëherë më kombëtaren kuqezi sa i përket përballjeve me Kombëtaren A. Ekipi kombëtar i futbollit i Ishujve Faroe merr pjesë në garat europiane që pas anëtarësimit në UEFA në 1990 dhe përfaqëson vendin e katërt më të vogël të UEFA-s për nga popullsia. Skuadra nuk ka kaluar kurrë në finalet e Kupës së Botës ose në Kampionatin Evropian të UEFA-s. Ata morën pjesë në Lojërat e Ishullit në 1989 dhe 1991 dhe fituan të dy turnetë. Ekipi gjithashtu mori pjesë në Kampionatin Nordik të Futbollit për herë të parë në 2000–01, hera e fundit që u luajt kompeticioni. Katër rezultatet e fundit në arenën ndërkombëtare janë shumë interesante pasi Ishujt Faroe nuk njohin humbje, duke mposhtur 2-1 Lituaninë dhe Turqinë, ndërsa barazuan me Luksemburgun dhe Lituaninë. Jo vetëm futboll në “Air Albania”, ndaj Ishujve Faroe ka 2 orë më parë — Shqipëria përmbyll nesër mbrëma fushatën kualifikuese të Euro 2024, në ndeshjen shtëpiake ndaj Ishujve Faroe. Menjëherë pas ndeshjes që do ... Policia e Shqipërisë me plan masash për sfidën Shqipëri 8 orë më parë — Policia e Shqipërisë ka marrë një plan masash për ndeshjen Shqipëri – Ishujt Faroe, që do të zhvillohet më 20 nëntor në stadiumin “Air Albania”. Me këtë rast, informojmë shtetasit shqiptarë dhe të huaj, se në bazë të Kodit Penal të Republikës së Shqipërisë, veprimet e dhunshme në aktivitetet sportive, si hyrja në fushën e lojës gjatë kohës së zhvillimit të aktivitetit sportiv nga persona të paautorizuar, përbën kundërvajtje penale dhe dënohet me gjobë nga 50 000 deri në 100 000 lekë. Kur nga kjo vepër, ka ardhur pengimi i zhvillimit normal të aktivitetit sportiv, dënohet me gjobë ose me burgim deri në tre muaj. Hedhja e sendeve të forta në fushën e lojës ose mbi njerëzit, mbajtja apo përdorimi i lëndëve piroteknike, fishekzjarrëve, flakadanëve, gjatë zhvillimit të një aktiviteti sportiv, dënohen me burgim nga gjashtë muaj deri në tre vjet. Ndeshja Shqipëri–Ishujt Faroe/ Policia publikon planin e masave: Ja rrugët që do të bllokohen - Gazeta Standard OnlinePolicia e Shtetit ka publikuar planin e masave për ndeshjen ndërkombëtare të futbollit Shqipëri-Ishujt Faroe që do të zhvillohet nesër në “Air Albania”. Plani i masave parashikon detyrat që do të kryejnë të gjitha strukturat, me qëllim garantimin e rendit dhe sigurisë publike para, gjatë dhe pas zhvillimit të ndeshjes ndërkombëtare të futbollit ndërmjet ekipeve të Shqipërisë dhe Ishujve Faroe, që do të zhvillohet më datë 20 nëntor 2023, në stadiumin “Air Albania”. Duke u mbështetur në përvojën pozitive për planifikimin, organizimin dhe menaxhimin e situatës së rendit dhe sigurisë publike gjatë aktiviteteve me përmasa ndërkombëtare, masat e marra nga Policia e Shtetit janë si më poshtë: -Eskortimi dhe sigurimi i futbollistëve të ekipit të futbollit të Ishujve Faroe, nga aeroporti i Rinasit, në hotel, në stadium dhe në kthim për në Rinas; -Eskortimi dhe sigurimi i futbollistëve të ekipit të futbollit të Shqipërisë, në stadium; -Kryerja e kontrolleve të hollësishme në mjediset e stadiumit dhe brenda stadiumit, për shtetas të paautorizuar, sende dhe lëndë të ndaluara, para se të futen tifozët; -Organizimi i shërbimeve për garantimin e rendit publik para, gjatë dhe pas përfundimit të ndeshjes së futbollit, jo vetëm pranë stadiumit, por edhe kontrolli i territorit në të gjithë qytetin e Tiranës; -Sigurimi i rrugëkalimeve të shërbimeve të emergjencës; -Menaxhimi i trafikut rrugor në qytetin e Tiranës, para, gjatë dhe pas ndeshjes së futbollit. Zbardhet kalendari, Shqipëria e nis me më të fortën e grupit, e mbyll me Ishujt FaroeShqipëria e futbollit u njoh sot me kundërshtarët që do të ketë në eliminatoret e Kampionatit Europian 2024, që do të zhvillohen në Gjermani. Shorti e pozicionoi kombëtaren kuqezi në Grupin E me Poloninë, Republikën Çeke, Ishujt Faroe dhe Moldavinë. Sakaq, UEFA ka përcaktuar edhe kalendarin e ndeshjeve për Grupin E duke zbardhur kështu edhe rrugën e Shqipërisë në këtë aventurë në kompeticionin më të rëndësishëm kontinental për kombëtaret. Shqipëria do të nisë eliminatoret në transfertë me duelin ndaj Polonisë që do të luhet më datën 27 mars 2023. Kuqezinjtë rikthehen në aksion tre muaj më pas teksa më 17 qershor do të presin në shtëpi Moldavinë dhe tri ditë më pas sfidojnë në transfertë Ishujt Faroe. Shqipëri-Ishujt Faroe, shiten për dy orë biletat Shiten në kohë rekord biletat e ndeshjes Shqipëri-Ishujt Faroe. FSHF njoftoi në orën 20:11 daljen në treg të këtyre biletave, por pas dy orësh askush nuk ... Prag-Ishujt Faroe: Kombëtarja zhvillon seancën e fundit 2 orë më parë — Ndeshja Shqipëri-Ishujt Faroe do të luhet këtë të hënë, duke filluar nga ora 20:45, me stadiumin “Air Albania” që do të jetë plot e për plot ... Euro 2024, Shqipëria kërkon 3 pikët e radhës me Ishujt Faroe 7:38Pas fitores ndaj Moldavisë, Shqipëria luan mbrëmjen e sotme edhe transfertën me Ishujt Faroe. Edhe në këtë përballje triumfi është detyrim ...YouTube · A2 CNN Affiliate · 20 qer 2023 Ndeshja e fundit festive, por te Shqipëria kërkojnë fitore ndaj Ishujve FaroeKombëtarja e Shqipërisë në futboll ka prerë biletën për Kampionatin Evropian që në vitin 2024 mbahet në Gjermani. Rrjedhimisht ndeshja e fundit kualifikues, ajo ndaj Ishujve Faroe, mund të llogaritet edhe festive. Por jo për përzgjedhësin Sylvinho, që vlerësohet se ka ngritur kuqezinjtë në nivel tjetër, dukshëm më të lartë. Ai ka kërkuar seriozitet maksimal dhe fitore ndaj Ishujve Faroe. Ndeshja Shqipëri – Ishujt Faroe zhvillohet të hënën prej orës 20:45 në “Air Albania” në Tiranë. Stadiumi do të jetë i stërmbushur me shikues, ndërsa parashikohet atmosferë e zjarrtë. Me fitore Shqipëria e siguron vendin e parë në grup, që ka vlerë sa i takon shortit për Evropian. Kjo bën që selektori Sylvinho të jetë maksimalisht i fokusuar. “Dua të falënderoj të gjithë njerëzit në Shqipëri, është një ëndërr. Që kur u kthyem kemi menduar për ndeshjen me Ishujt Faroe. Ka lojtarë të gjatë dhe që mbrohen mirë. Ne kemi edhe objektivin tjetër që është vendi i parë në grup. Duhet të bëjmë një paraqitje të mirë dhe më pas të presim një pozitë më të mirë për shortin e 2 dhjetorit. Është një ndeshje e vështirë, por jemi në gjendje të mirë dhe duam ta mbyllim me fitore këtë fushatë kualifikuese”, ka thënë Sylvinho të dielën në konferencë për shtyp. Në konferencë për media foli edhe mesfushori Keidi Bare. Ai natyrisht foli për kualifikimin për herë të dytë në Evropian. “Një arritje e madhe, ëndërr e bërë realitet. Nuk duhet të ndalemi këtu. Është diçka që e kam ëndërruar që i vogël, por edhe i gjithë ekipi kombëtar. Është unike për ne dhe për popullin. Ia kemi dalë me punë dhe besim si dhe me mbështetjen e tifozëve që kanë qenë prezent. Janë lojtari ynë i dymbëdhjetë”, ka thënë Bare. Ndeshja Shqipëri-Ishujt Faroe, Balla thirrje tifozëve FSHF me njoftim të rëndësishëm për tifozët që do të jenë në “Air Albania” për sfidën ndaj Ishujve Faroe Balla tha se “ripërsërisim thirrjen të hiqni dorë nga ... Shqipëria në Ishujt Faroe pa dy lojtarë Jasir Asani dhe Nedim Bajrami realizuan gola të bukur. Ndeshja e ardhshme kualifikuese për Euro 2024, Ishujt Faroe – Shqipëri, është të martën prej orës 20:45. Plot 6 pritet të jetë numri i ndryshimeve të bëra nga Silvinjo, në krahasim me sfidën e fundit. Në mesin e shtyllave pritet të luajë Strakosha, ndërsa përpara tij do jenë të vendosur Mitaj, Balliu, Ismajli dhe Gjimshiti. Mesfusha përbëhet nga Ramadani dhe Bare. Mirlind Daku do ketë mbështetjen e Uzunit dhe Asanit nga krahët, ndërsa Muçi prapa shpinës së tij. Pra, Strakosha, Balliu, Bare, Muçi, Uzuni dhe Daku, pritet të jenë 6 futbollistët e rinj që mund ta nisin nga minuta e parë duelin ndaj Ishujve Faroe, që do të jetë dhe i fundit në grupe. Formacioni i mundshëm: Strakosha, Mitaj, Ismajli, Gjimshiti, Balliu, Ramadani, Bare, Asani, Uzuni, Muçi, Daku PANORAMASPORT. Rrugët që do të jenë të bllokuara: -bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, 20 m mbi urën e Dajtit; -rruga “Papa Gjon Pali II”; -rruga “Dervish Hima”, pranë ambasadës së SHBA-së; -rruga “Asim Zeneli”, pranë ambasadës së SHBA-së”; -rruga “Themistokli Gërmenji”; -rruga “Ismail Qemali”, te kryqëzimi i liceut; -rruga “Mustafa Matohiti”, pranë shkollës “Kosova”; -rruga “Jul Variboba”, pranë postës; -rruga “ Lekë Dukagjini”, pranë ish-Gardës së Republikës; -rruga “Avdyl Frashëri”, pranë kryqëzimit të Librit Universitar. Në zbatim të planit të masave, punonjësit e Policisë së Shtetit do të ushtrojnë kontroll të imtësishëm ndaj tifozëve, para futjes në stadium, me qëllim parandalimin e futjes në stadium, të banderolave me përmbajtje raciste, të fishekzjarrëve, flakadanëve, lëndëve piroteknike, monedhave metalike, çadrave, çakmakëve, karikuesve të celularëve, mjeteve/produkteve për përdorim kozmetik dhe sendeve të tjera të forta, të rrezikshme për jetën dhe shëndetin e pjesëmarrësve. Shqipëria fantastike, mposht edhe Ishujt Faroe Pas fitores 2:0 ndaj Moldavisë, Shqipëria e ka mposhtur edhe Kombëtaren e Ishujve Faroe. Pas plot 90' minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Torsvollur”…


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page